खप्तड शैलेश्वरी म्याराथनमा त्रिभुवन आर्मी क्लबका खड्का र न्यौपाने बिजेता बने

घण्टेश्वर अनलाईन
सिलगढी
सुदूरपश्चिमको प्रमुख पर्यटकीय स्थल खप्तडमा लाग्ने दशहरा मेलाको अवसरमा आयोजना गरिएकोे हाई अल्टिच्युड खप्तड शैलेश्वरी म्याराथन प्रतियोगितामा पुरुषतर्फ त्रिभुवन आर्मी क्लबका सहभागिहरु बिजेता बनेका छन ।
सुदूरपश्चिमको प्रमुख पर्यटकीय स्थल खप्तडमा आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकहरुलाई आकर्षित गर्ने उद्देश्यले आयोजना गरिएको उक्त प्रतियोगितामा पुरुष तर्फ त्रिभुवन आर्मी क्लबका धावक खडकबहादुर खड्का र महिला तर्फ पनि क्लबकै पूर्णलक्ष्मी न्यौपाने बिजेता बनेको आयोजकले जनाएका छन ।
जाजरकोट जिल्ला घर भएका पुरुष तर्फका सहभागि खड्काले निर्धारण गरिएको ४२ किलोमिटर दूरी २ घण्टा ३७ मिनेट ४६ सकेन्डमा पार गरेका थिए । यसै गरि त्रिभुवन आर्मी क्लबकै सहभागि बैतडीका नरेन्द्रसिं रावतले म्याराथनमा दोस्रो स्थान हासिल गरेका छन । उनले २ घण्टा ३९ मिनेट ३४ सेकेन्डमा निर्धारित दूरी पार गरेका थिए । प्रतियोगितामा तेश्रो स्थान हात पारेका जुम्ला स्पोर्टस क्लबका बिरेन्द्र पाण्डेयले निर्धारित दूरी २ घण्टा ४२ मिनेट ४४ सेकेन्डमा पार गरेका थिए ।
यसैगरि महिलातर्फको हाफ म्याराथनमा बिजेता बनेकी त्रिभुवन आर्मीकी पूर्णलक्ष्मी न्यौपाने १ घण्टा १४ मिनेट १८ सेकेन्डमा निर्धारित दूरी २१.५ किलोमिटर पार गरेकी थिईन । यस्तै म्याराथनमा दोश्रो बनेकी नेपाल पुलिस क्लबका सहभागि डोटीकी रेखा बिष्टले १ घण्टा २२ मिनेट १० सेकेन्डमा र तेश्रो स्थान प्राप्त गरेकी भैरव प्रसाद गणकी सहभागि सुन्तली कडायतले एक घण्टा २६ मिनेट ८ सेकेन्डमा दूरी पुरा गरेकी थिईन । म्यारथन प्रतियोगिता अन्तरगत पुरुष तर्फ खप्तड देखि सिलगढीको शैलेश्वरी मन्दिरसम्म ४२ किलो मिटर र हाप म्याराथन अन्तरगत महिलाको लागि झिग्राना देखि सिलगढीको शैलेश्वरी मन्दिरसम्म २१ किलोमीटर दूरी निर्धारण गरिएको थियो ।
उक्त म्याराथन प्रतियोगितामा पुरुष तर्फ प्रथम हुनेलाई १ लाख, दोश्रो हुनेलाई ८० हजार र तेश्रो हुनेलाई ५० हजार नगद, मेडल र प्रमाण पत्र प्रदान गरिने छ । यसै गरि महिला तर्फ प्रथम हुनेले ५० हजार, दोश्रो स्थान प्राप्त गर्नेले ३० हजार र तेश्रो स्थान हासिल गर्नेले २० हजार नगद, मेडल र प्रमाण पत्र प्राप्त गर्ने आयोजकल जनाएका छन ।
कुल ४८ जना स्वदेशी तथा बिदेशी धावकहरु सहभागि बनेको शैलेश्वरी खप्तड म्याराथन प्रतियोगिता डोटी उद्योग वाणिज्य संघ र सुदूरपश्चिम खेलकुद परिषदको आयोजना तथा नेपाली सेनाको भैरव प्रसाद गण सिलगढीले व्यवस्थापन गरेको थियो ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.