सुदूरपश्चिम प्रदेशमा १६ लाख बढीले पाए कोरोना भाईरस बिरुद्धको खोप

घण्टेश्वर अनलाईन
दिपायल
सुदूरपश्चिम प्रदेशमा कोरोना भाईरसको रोकथाम तथा नियन्त्रणको लागि हालसम्म १६ लाखभन्दा बढी ब्यक्तिलाई कोरोना भाईरस विरुद्धको खोप लगाएकोे पाईएको छ । यो तथ्याँक अनुसार जिल्लागत रुपमा हेर्नेहो भने कोरोना भाईरस बिरुद्ध सबैभन्दा बढी कैलाली जिल्लामा र सबैभन्दा कम डडेल्धुरा जिल्लामा खोप लगाईएको देखिन्छ । स्वास्थ्य निर्देशनालय दिपायलको तथ्याँक अनुसार प्रदेशका ९ वटै जिल्लामा हालसम्म १६ लाख ६ हजार ६ सय ७३ जनाले कोरोना विरुद्धको पहिलो मात्राको खोप लगाएका छन भने पूर्ण मात्राको खोप भने ११ लाख ४ हजार ९ सय ४६ जनाले मात्र लगाएका छन ।
सुदूरपश्चिम प्रदेश स्वास्थ्य निर्देशनालय दिपायलका कोभिड–१९ सम्पर्क व्यक्ति हेमराज जोशीका अनुसार प्रदेशको सबैभन्दा बढी कैलालीमा ४ लाख ७२ हजार ९ सय ७४ जनाले पहिलो मात्रा पाएका छन् भने ३ लाख ५५ हजार ७ सय २० जनाले पूर्ण मात्राको खोप लगाएका छन । यस्तै सबैभन्दा कम डडेल्धुराका ६५ हजार ६ सय ७ जनाले पहिलो र ५९ हजार ५ सय ५७ जनाले पूर्ण मात्रा लगाएका स्वास्थ्य निर्देशनालय दिपायलको तथ्यांकमा उल्लेख गरिएको छ ।


हाल सम्म प्रदेशको डोटी जिल्लाका १ लाख २० हजार ५ सय ७२ जनाले पहिलो र ६५ हजार ५७५ जनाले पूर्ण मात्रा, अछाम जिल्लाका १ लाख ३७ हजार ४सय ५२ जनाले पहिलो र ९१ हजार २१ जनाले पूर्ण मात्रा, कञ्चनपुर जिल्लामा ३ लाख ४२ हजार ६ सय ५१ जनाले पहिलो र २ लाख ४४ हजार २ सय ५१ जनाले पूर्ण मात्रा, बैतडीका १ लाख ५२ हजार ६ सय २९ जनाले पहिलो र ९४ हजार १ सय ८३ जनाले पूर्ण मात्रा, बाजुरामा १ लाख २४ हजार ९ सय २५ जनाले पहिलो र ७४ हजार ३४५ जनाले पूर्ण मात्रा, बझाङका ९९ हजार ८ सय ४४ जनाले पहिलो र ५६ हजार ३८ जनाले पूर्ण मात्रा, दार्चुलाका ९० हजार १९ जनाले पहिलो र ६२ हजार २ सय ५६ जनाले पूर्ण मात्रा लगाएको सम्पर्क ब्यक्ति जोशीले जानकारी दिनुभयो ।
कोरोना भाइरसको रोकथाम र नियन्त्रणका लागि कोरोनाविरुद्धको खोप अभियान बढाइएको र प्रदेशका सबै स्थानीय तहमा हाल कोरोनाविरुद्धको खोप अभियान पनि जारी रहेकोले सबैलाई खोप लगाउन पनि आग्रह गरिको निर्देशनालयले जनाएको छ ।
सुदूरपश्चिम प्रदेशका बिभिन्न जिल्लामा कोभिसिल्ड, एस्ट्राजेनिका, मोडर्ना, जन्सन, भेरोसेल र फाइजर खोप दिइने गरिएको  छ । यसअघि खोप लगाउन छुटेका सबैलाई खोप लगाउन समेत निर्देशनालयले भनेको छ ।
सुदूरपश्चिम प्रदेशमा हालसम्म ४ लाख ८१ हजार १ सय २ जनाको कोरोना परीक्षण गरिएकोमा ५८ हजार २ सय ८२ जनामा संक्रमण भइसकेको छ । कोरोना संक्रमणकै कारण यस प्रदेशमा ६ सय २४ जनाको ज्यान गइसकेको निर्देशनालयको तथ्याँकमा उल्लेख छ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.