स्थानीय निकायका जनप्रतिनीधिले उम्मेदवार बन्न राजिनामा दिनु पर्ने

घण्टेश्वर अनलाईन
काठमाण्डौं
आगामी बैशाख ३० मा हुने स्थानीय निर्बाचनमा बहालवाला जनप्रतिनीधिहरुले उम्मदवार बन्न चाहेमा पदबाट राजिनामा दिनु पर्ने भएको छ ।
निर्वाचन आयोगले प्रस्ताब गरेको निर्बाचन आचारसँहितामा बहालवाला पदाधिकारीले आगामी स्थानीय निर्बाचनमा उम्मेदवारी दिन चाहेमा राजीनामा दिनुपर्ने प्रावधान अघि सारिएको छ । आयोगले तयार गरेको आचारसंहिताको मस्यौदामा स्थानीय तहबाट पारिश्रमिक र सुविधा लिइरहेको व्यक्तिले पदबाट राजीनामा दिएपछि मात्रै उम्मेदवार बन्न सकिने व्यवस्था  छ ।
आचारसंहिताको मस्यौदा दलहरूलाई सुझावका लागि पठाएको र सुझावका आधारमा आचारसंहितालाई मंगलबारसम्म अन्तिम रूप दिने आयोगको तयारी छ ।
स्थानीय तह निर्वाचन ऐनमा स्थानीय तहबाट पारिश्रमिक लिने व्यक्ति उम्मेदवार हुन नपाउने प्रावधान रहेकाले आचारसंहितामै यो प्रावधान राख्न लागिएको आयोगले जनाएको छ । ऐनको दफा १३ ‘घ’ मा कुनै स्थानीय तह वा स्थानीय तहको स्वामित्व र नियन्त्रणमा रहेको वा स्थानीय तहबाट अनुदान प्राप्त संस्थामा पारिश्रमिक पाउने गरी बहाल रहेको व्यक्तिको उम्मेदवार हुन योग्यता नपुग्ने आयोगको ठहर छ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.