टेक्सासमा रहेका नेपाली समुदायले नयाँ बर्ष २०७९ लाई उत्सवको रुपमा मनाए

घण्टेश्वर अनलाईन
टेक्सास अमेरिका
नेपाली समाज टेक्सासले नयाँ बर्ष २०७९ को अवसर पारि आज आयोजना गरेको बृहत बनभोज कार्यक्रममा सयौं नेपाली समुदायले सहभागिता जनाएका छन ।
टेक्सासको Grand Prairie स्थित Loyd Park मा आयोजना गरिएको बनभोज कार्यक्रमलाई नेपाली समुदायले एक उत्सवको रुपमा मनाए । नेपाली समाज टेक्सासका महासचिब सन्देश उप्रेतीका अनुसार कार्यक्रममा १ हजार ६ सय ७५ बढी नेपाली समुदायको सहभागिता रहेको थियो ।
बनभोज कार्यक्रमका अतिरिक्त बालबालिकाको लागि चम्चा दौड प्रतियोगिता, महिलाहरुका लागि घैंटो फुटाउने र तातो आलु प्रतियोगिता, युवाहरुका लागि भलिवल प्रतियोगिता आयोजना गरिएको थियो । कार्यक्रममा नेपाली समुदायका बालबालिकाले प्रस्तुत गरेको नृत्य बिशेष आकर्षण रहेको थियो । उक्त अवसरमा नेपाली समुदायका बालबालिकाले बिभिन्न गीत तथा नृत्य प्रस्तुत गरेका थिए ।
अमेरिकामा जन्मेका र यतै हुर्केका नेपाली समुदायका बालबालिकाले नेपाली भाषाका गीत तथा नृत्य प्रस्तुत गर्दा उनीहरुको अभिभावकहरु निकै खुशी देखिन्थे । मत अबका पुस्ताले नेपाली भाषा बिर्सि सकेको जस्तो लागेको थियो । तर घरमा अँग्रेजी भाषामा मात्र कुरा गर्ने आफ्नी छोरीले नेपाली भाषामा गीत गाउँदा निकै खुशी लाग्यो, एक अभिभावकले प्रतिकृया दिए ।
कार्यक्रममा बालबालिका, युवा, बृद्ध तथा बिभिन्न पेशा व्यवसायमा सँलग्न नेपाली समुदायको सहभागिता रहेको थियो । उनीहरुले नयाँ बर्षको अवसरमा एक आपसमा परिचय तथा शुभकामना आदान प्रदान गरेका थिए । उक्त कार्यक्रममा नेपाली समाज टेक्सास स्वास्थ्य बिभागले स्वास्थ्य शिबिरको आयोजना गरेको थियो । नेपाली स्वास्थ्यकर्मीद्धारा बिरामी चेकजाँच गरिएको उक्त स्वास्थ्य शिबिरबाट नेपाली समुदायहरु प्रत्यक्ष रुपमा लाभान्वित भएको नेपाली समाजले जनाएको छ ।
यसै गरि कार्यक्रममा नेपाली समुदायको लागि जानकारीमूलक बिभिन्न स्टल पनि राखिएको थियो । कार्यक्रममा नेपाली समाज टेक्सासका महासचिब उप्रेतीले कार्यक्रममा सहभागि सबैलाई धन्यबाद दिनु भएको थियो । हामीले सोचे भन्दा पनि उल्लेख्य सहभागिता रह्यो । यसले नेपाली समाज प्रति नेपाली समुदायले अपनत्व छ । नेपाली समाज नेपाली समुदायको साझा घर हो भन्ने पुष्टि गरेको बताउनु भयो ।
प्रायजसो काममा रहनु पर्ने अमेरिकाको जीवन शैलीका कारण नेपाली समुदायहरु ठूलो सँख्यामा जमघट भएको पहिलो पटक भएको बताईएको छ । नेपाली चाडपर्बको समयमा सार्बजनिक बिदा नहुने भएकाले नेपाली समुदायले चाडपर्बको केहि दिन अघि वा पछि शनिबार तथा आईतबार पारेर चाड पर्ब मनाउने चलन रहेको छ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.