बृद्ध भत्ताको रकमबाट अक्षय कोष स्थापना गर्ने जोशीलाई जोरायलमा सम्मान

घण्टेश्वर अनलाईन
जोरायल
नेपाल सरकारबाट मासिक रुपमा उपलब्ध हुने बृद्धभत्ताको रकम जम्मा गरेर अक्षयकोष स्थापना गर्ने एक बयोबृद्धलाई शुक्रबार जोरायलमा छुट्टाछुट्टै कार्यक्रममा सम्मान गरिएको छ ।
जोरायल गाउँ पालिका वडा नं. ३ स्थित १०२ बर्षिय बयोबृद्ध रघुनाथ जोशीले आफ्नो र श्रीमतिको नामबाट “रघुनाथ तारा अक्षय कोष” स्थापना गरेकाले सम्मान गरिएको हो । बयोबृद्ध जोशीले बृद्धभत्ताको रकमबाट शिबपुर माबि र सरस्वतीनगर प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्र जोरायलमा १÷१ लाख को छुट्टाछुट्टै अक्षय कोष स्थापना गरेका थिए ।
हाल धनगढी उपमहानगरपालिका वडा ८ कैलाली निवासी रघुनाथ जोशीको उमेर १०२ बर्ष र उनकी पत्नी तारादेबीको उमेर ९८ बर्ष रहेको छ । सम्मान कार्यक्रममा बोल्दै बयोबृद्ध जोशीले आफुले बृद्धभत्ताको रकम जम्मा गरि अक्षय कोष स्थापना गर्न सकेकोमा खुशी व्यक्त गर्नु भयो ।
बिद्यालय र स्वास्थ्य सँस्थामा स्थापना गरिएको “रघुनाथ तारा अक्षय कोष” बाट बार्षिक रुपमा प्राप्त हुने व्याज रकमबाट गरिब, विपन्न र असहायको सहयोगको लागि खर्च गर्न जोशीले आग्रह गर्नु भयो ।
जोशीलाई दोसल्ला ओढाएर सम्मान गर्दै जोरायल गाउँ पालिका वडा नं. ३ का वडा अध्यक्ष नविन ओझाले बयोबृद्ध समाज सेवी रघुनाथ जोशीले अक्षय कोष स्थापना गरेर युवा पुस्तालाई ठूलो पाठ सिकाएको धारणा ब्यक्त गर्नु भयो ।
अहिले पछिल्लो पुस्तालाई समाज सेवा, स्वयंसेवामा रुची पनि छैन । समय पनि छैन । ईच्छाशक्ति भयो भने सामाजिक काम गर्न उमेरले छेक्दैन भन्ने उदाहरण जोशीले दिनु भएको छ । युवा पुस्तालाई पाठ भएको छ, वडा अध्यक्ष ओझाले बताउनु भयो ।
उक्त सम्मान कार्यक्रममा पुर्व वडाध्यक्ष दिनेशकुमार मल्ल, प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्रका प्रमुख डाक्टर अजय यादब, जोशीका छोराहरु पुष्पराज जोशी र गङ्गाराम जोशी, स्थानिय समाजसेवी डिल्लीराज जोशी, लक्ष्मण जोशी लगायत स्थानियको उपस्थिती रहेको थियो ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.