तीन महिने अभियानमा खटिएका नेकपा (माओवादी केन्द्र) का नेता बडुवालको निधन

घण्टेश्वर अनलाईन
सिलगढी
नेकपा(माओवादी केन्द्र) ले सन्चालन गरेको तीन महिने अभियानमा डोटी खटिएका एक नेताको उपचारको क्रममा आज निधन भएको छ ।
नेकपा (माओवादी केन्द्र)का सुदूरपश्चिम प्रदेश उपाध्यक्ष कृष्ण बडुवालको उपचारको लागि नेपालगन्जबाट भारतको लखनउ लैजाने क्रममा निधन भएको हो ।
सो पार्टीका नेता छबि ओलीका अनुसार बडुवाल लामो समयदेखि मुटु सम्बन्धि समस्याबाट पीडित थिए । नेकपा (माओवादी केन्द्र) ले सन्चालन गरेको ३ महिने अभियानका क्रममा बुडवाललाई डोटीको जोरायल र बडिकेदार गाउँ पालिकाको ईन्चार्ज बनाएर पठाएको थियो ।
जोरायल र बडिकेदार गाउँ पालिकामा अभियानका क्रममा स्वास्थ्यमा समस्या देखिएपछि कैलाली फर्किएर उपचार गराईरहेका थिए । निमोनियाको समेत सँक्रमण देखिएपछि उपचारको लागि नेपालगन्ज मेडिकल कलेजमा भर्ना गरिएको थियो । तर नेपालगन्जमा उपचार सम्भव नभएपछि थप उपचारको लागि लखनउ लैजाने क्रममा निधन भएको बताईएको छ ।
बडुवाल माओादी जनयुद्धका क्रममा लामो समय डोटी खटिएका थिए । अखिल(क्रान्तिकारी) को डोटी जिल्ला अध्यक्ष , केन्द्रिय सदस्य हुँदै नेकपा(माओवादी केन्द्र) को बिभिन्न कमिटीमा काम गर्दै हाल प्रदेश उपाध्यक्ष थिए । जनयुद्धमा बडुवालले सुर्खेत जेल समेत ब्रेक गरेका थिए ।
बि.सं. २०७१ सालमा भएको जोरायल बस दुर्घटनामा बडुवालले श्रीमति र छोरा गुमाएका थिए । परिवारका पाँच दाजुभाई मध्य कृष्ण बडुवाल काईला भाई हुन ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.